رویه های بازگرداندن کالا

امروزه دنیای کسب و کار بر پایه « مشتری مداری» و «رضایت مشتریان» استوار گشته، به گونه‌ای که گسترش خدمات و حتی ارائه آن بدون در نظر گرفتن این اصل نه تنها مشکل، بلکه غیر ممکن است. فعالان عرصه اقتصاد و کسانی که به ماندگاری جاودانه در این عرصه می‌اندیشند، به خوبی می‌دانند که اکسیژن تنفس در دنیای تجارت، اصل مشتری مداری است و درک این سخن که «همیشه حق با مشتری است » را سرلوحه برنامه‌های خویش می‌دانند.

داروخانه اینترنتی دکتر سمانه نصیری پور  در راستای ایجاد وفاداری در مشتریان و حفظ رضایت‌مندی آنان، فعالیتی به نام برگشت از فروش را  طراحی نموده، برگشت از فروش خدمتی است که در جهت تسهیل و تسریع و همچنین ارائه خدمات بهتر به مشتریان ارائه می‌گردد.

برگشت از فروش عبارت است از: کالایی که به دلایل مختلف از جمله کیفیت، قیمت، اشتباه در بارکد، تغییر تصمیم مشتری و غیره توسط مشتری برگشت داده می‌شود.

حالات مختلف بازگشت کالا و نحوه انجام آن:

۱- به دلیل اشتباه از طرف فروشگاه (در هر مرحله از پروسه ارسال). در این حالت در اولین فرصت پیک داروخانه اینترنتی دکتر سمانه نصیری پور با همراه آوردن کالای صحیح و به شکل کاملا رایگان، نسبت به تعویض کالای اشتباه با کالای صحیح اقدام می‌نماید.

۲- به دلیل انصراف از سوی مشتری قبل از تحویل کالا. با هماهنگی مشتری فروشگاه در اسرع وقت اقدام به لغو خرید مشتری می نماید..

۳- به دلیل مشکلات کالا از قبیل معیوب بودن آن. در این حالت در اولین فرصت پیک داروخانه اینترنتی دکتر سمانه نصیری پور با همراه آوردن کالای سالم و بدون اخذ هزینه، نسبت به تعویض کالای معیوب اقدام می‌نماید.

۲- به دلیل این که کالاهای خریداری شده  از داروخانه اینترنتی دکتر سمانه نصیری پور کاملا بهداشتی و آرایشی بوده و طبق قوانین وزارت بهداشت این قبیل کالا های فروخته شده در صورتی که مشکلات ذکر شده در بندهای بالا را نداشته باشند قابل تعویض یا عودت نمی باشند.لذا تنها در این صورت از بازگرداندن کالا معذور می باشیم.